Podobno jestem jedyną osobą, która czyta opisy projektów równie uważnie jak ogląda same projekty. Przywiązuję dużą uwagę do tekstu objaśniającego projekt – stąd też w moim portfolio każdy projekt opisany jest nie tylko graficznie. Uważam opisy za równie istotną część mojej pracy jak sam projekt architektoniczny. Pozwalają mi w sposób czytelny objaśnić proces powstawania i ideę projektu. Staram się rozpoczynać każdą pracę wcześniejszą analizą i wyciągnąć z niej wnioski. To teoretyczne podejście do projektowania sprawia, że każdy z moich projektów opatrzony jest długim tekstem.
Czytanie to mój nałóg, z którym nie próbuję nawet walczyć. Czytam wszystko co wpadnie mi w ręce, byleby tylko zawierało zrozumiały dla mnie alfabet. Z równie dużą przyjemnością piszę dlatego pod koniec roku 2018 zdecydowałam się na prowadzenie bloga o architekturze. Działanie to jest dla mnie podwójnie satysfakcjonujące, bo zmusza mnie do zastanowienia się nad stanem mojej wiedzy o architekturze i uporządkowaniu jej oraz spotyka się z dużym entuzjazmem ze strony moich nie architektonicznych znajomych.
Mam ogromna potrzebę samorozwoju i samodoskonalenia, nie tylko w pracy, ale we wszystkich sferach swojego życia. Realizuję to czytając, pisząc i ćwicząc jogę. Staram się być aktywna. Aktywnie poszerzać swoją wiedzę, aktywnie spędzać czas i stale mieć poczucie, że rzeczywistość, w której się znajduje wynika ze świadomie podjętych przeze mnie decyzji.