#graphic

#graphic

projekt salonu z aneksem kuchennym

Warszawa

2023

 

Hasłem tego projektu było zdanie “to jest bardzo graficzne”. Inwestor chciał, żeby wnętrze było achromatyczne, czarno-białe, ocieplone jedynie kolorem podłogi i blatu kuchennego. Mocne, pełne charakteru czarne elementy w zestawieniu z białymi ścianami i abstrakcyjną grafiką na ścianie sprawiły, że to wnętrze właśnie takie jest #graficzne .

 

Symbolem tego projektu jest dla mnie czarna, wyrazista rama z jasnym, minimalistycznym wnętrzem. Ramę tę wyznaczają : czarna, fakturowana ściana zabudowy kuchennej, narożna kanapa i zabudowa przy telewizorze wraz z lustrem. Jej wnętrze to bez wątpienia czarno-biały dywan w kratę i jasna zabudowa wyspy kuchennej.

 

Sednem tego projektu był czas. Inwestorzy mogli wyprowadzić się z mieszkania jedynie na tydzień, co sprawiało, że zmiany elektryki, podłączenia hydrauliczne, wymiana płytek i demontaże musiały być wykonane bardzo szybko i bezbłędnie.

Zabudowa stolarska została wykonana wcześniej, na miejscu dopasowano jedynie blendy, tak żeby meble wpasowały się idealnie we wnękę, oraz blat.

 

Ulubione elementy tego projektu są trzy: abstrakcyjna, czerwono-różowo-żółta sztuka na ścianie, która ożywia całe wnętrze i dodaje w nim koloru. Otwierany blat kuchenny, który po rozłożeniu z powodzeniem może służyć za biurko do pracy i piękne, masywne stalowe lustro na ścianie.